Замочки
Замкнути замок і дати вічну клятву вірності і нескінченної любові, викинувши ключ у воду, щоб ніхто і ніколи не зміг зруйнувати сімейну ідилію молодят. Бути вірним один одному, підтримувати та оберігати кохання протягом усього життя, ось воно основне значення традиції закривання весільного замку. Зовсім невеликий, але такий популярний серед молодят обряд, наповнений ніжністю і надовго залишається в пам'яті.
Здобуваючи популярність в короткі терміни, традиція закривання замку має подвійне походження. Так, ще на Русі, після того, як молодята повертались з обряду вінчання додому, під порогом було прийнято зберігати амбарний замок, який слід було закрити, ледь чоловік переносе свою дружину на руках через поріг житла. Робила це зазвичай найстарша жінка в сім'ї (бабуся або прабабуся), після чого вона викидала ключ, поки сам замок зберігався довгі роки, як основний оберіг щасливого шлюбу.
Друге дихання цієї традиції дав популярний роман Федеріко Моччиа «Три метри над небом», в якому головні герої палко клянуться в своїй любові один до одному, і в знак цих почуттів закріплюють на мосту символ – замок, обмотавши третій стовб ліхтаря ланцюгом. Ключ вони викинули у вируючі води річки.
За словами автора, він сам придумав цю цікаву традицію і описав її в книзі. Завдяки якій всі закохані пари Італії, а потім і решти світу в день одруження стали вішати весільні замки на мостах, а ключі викидати в річку, щоб ніхто і ніколи не зміг підібратися до серця коханої людини.
Запозичуючи традицію закріплення весільних замків, особливу увагу цього обряду додали в Парижі. Місто, яке позаочі називають «Містом Кохання», стало одним з найпопулярніших частин світу, куди закохані пари незалежно від події приїжджали на міст Мистецтв, щоб закріпити замочок символізуя міцність та незламність своїх почуттів. Не залишаючи на мосту (згодом йому дали інше не офіційну назву «Міст Кохання»), жодного вільного місця, міська влада огородили перила спеціальним склом, тим самим оберігаючи їх від появи нових весільних аксесуарів і можливого обвалення.
З кожним роком охочих вішати замок на весілля, як символ непорушності шлюбу ставав все більше і більше. І, можливо, в світі вже не лишилося жодного містечка, де б на мосту не висіли акуратні весільні замочки з декорованою обробкою, каліграфією або у формі серця.
Але, на відміну від італійської традиції, де молодим досить обмотати міст ланцюг та закріпити замком, в Україні прийнято поєднувати дві традиції в одну. Багато молодят обходяться без ланцюга, але перед тим, як повісити сам замок і викинути ключ в річку, наречений обов'язково переносить наречену на руках через міст.
Є повір'я, що перед самим закріплення замку, весільний кортеж повинен проїхати через три міських мосту. Де на кожному необхідно зробити невелику зупинку і пригубити налите у весільні келихи шампанське. Однак, враховуючи, що в деяких містах не завжди є необхідна кількість мостів, найчастіше молодята обходяться тільки останньою частиною цієї традиції, закарбувавши на пам'ятних фото і відео роботах фінальну частину.
Якщо ж наречений та наречена не забобонні і в процесі весільного святкування хочуть відійти від всіляких традицій, закріплення весільного замку може проходити як запланована частина прогулянки. Хто б і як би не ставився до цього не стандартного обряду, в першу чергу закріплення замку – це романтична й невелика розвага, яка буде довго нагадувати молодим про їхнє весілля, варто їм прогулятися по знайомим місцям і відшукати свій весільний аксесуар. Замочок може стати цікавим способом розважити гостей, які вирушили на прогулянку разом з молодими, зацікавивши їх фотосесією.
Бажаючи бачити замок на весілля особливим і не повторним, в даний час існує величезна різноманітність дизайнерських рішень цього весільного аксесуара на додаток до інших необхідних атрибутів: подушечка для обручок, весільні келихи, книга побажань та інше. Але, яким би не був замок за розміром і формою, його декор не слід недооцінювати. Іменне гравірування з датою весілля, мереживо, атласні стрічки, ручний розпис, банти, намистини і стрази, кожна деталь на аксесуарі залишить у пам'яті тільки приємні спогади і доповнить нотками романтизму всю урочистість.
Всіма улюблене і часто використовуване гравірування на замочку, користується великою популярністю завдяки своїй персоналізації. Наречений та наречена, вибираючи весільні аксесуари, в першу чергу хочуть підкреслити індивідуальність і особливість урочистості, зазначаючи свої імена і дати на весільних келихах, пляшках шампанського і, звичайно ж, замочку. Каліграфічний розпис по металу виглядає дуже красиво, акуратно і несе максимальний мінімалізм, який останнім часом дуже популярний. Однак, багато молодята, обираючи подібний стиль оформлення, дуже часто упускає той момент, що не прикрашені додатковим декором замки не повинні бути дешевими. Не якісний метал, з нанесенною персоналізацією, може не тільки виявитися негарним й грубим, він може зовсім не передавати настрій, що хотіли донести наречені цим аксесуаром. Дешеві замки, на фото і відео зйомці, будуть лише програшним варіантом, про який в наслідок молодята пошкодують.
Найбільш вдалою заміною в плані економних варіантів дорогих замків, можуть послужити декоровані замочки. Використовуючи фарбування, ручний розпис та всілякий декор, принадність подібного аксесуара вже буде в тому, що правильно обране оформлення спочатку розповість про індивідуальність заходу та приховає всі нерівності і недоліки цього атрибута. Будь-який весільний аксесуар має доповнювати святкування, а не вибиватися з загальної маси і вносити свої корективи – закон, яким повинні керуватися всі молодята. Щоб про весілля довго говорили, щоб його запам'ятали, а на фото і відео роботах випадково не виявився якийсь казус, нареченому та нареченій потрібно звертати увагу на кожну дрібницю.
Роблячи акцент на унікальність і новизну, кожній парі молодят хочеться, щоб на тлі чужих аксесуарів їх виділялися особливо яскраво. Вкладаючи в цю задачу багато сил і часу, весільний інтернет-магазин Vizzara готовий запропонувати широкий вибір весільних замків, які виключно впишуться в тематику будь-якого весілля. Використовуючи для декорування якісну фарбу, що зберігає свій первинний вигляд навіть при взаємодії з водою, великий вибір декору і кольорової гами, дозволить майстрам нашого магазину підібрати найбільш відповідний варіант для кожної пари, підкресливши особливість і не повторність заходу. Співпрацюючи з замовниками в індивідуальному порядку, майстри інтернет-порталу Vizzara можуть запропонувати персоналізацію нашого товару при бажанні, зробивши все якісно і швидко, щоб обране замовлення було доставлене в максимально короткі терміни.
Купуючи весільний замок, минаючи всі можливі проблеми, молоді обов'язково повинні перевірити придбаний аксесуар, щоб в самий відповідальний момент він не підвів. Робота механізму, ключ, все варто перевірити заздалегідь і в разі поломки обміняти або придбати новий товар. Наважуючись зробити весільний замок своїми руками, молодята повинні враховувати, що навіть після того, як вони купили і перевірили роботу аксесуара в самому початку, ніколи не завадить зробити це повторно після його декорування. При попаданні фарби, клею або ще якого-небудь супутнього елементу в механізм, замочок може перестати працювати і не закриватися. Уникнути подібних проблем в день весілля, нареченому та нареченій для власного спокою при підготовці даного аксесуара, буде не зайвим кілька разів перевірити його справність, щоб традиція кидати ключ в річку, не була зіпсована.
Ключ, як головний провідник міцних почуттів, повинен бути в одному екземплярі, щоб ніхто не зміг підібрати шлях до серця коханої людини. При бажанні зробити цей аксесуар власними руками, молодим не варто декорувати два ключа. Закривати замок і ключ кидати в річку слід разом, а не окремо або в порядку черги демонструючи його що разу.
Керуючись власними почуттями, весільні замки – це невеликий символ закоханої пари, про який красиво написано в літературі і створено багато пам'ятних місць. Закріплюючи свої замочки, залишаючи в пам'яті тільки самі позитивні спогади, створюючи нові місця для закоханих, молодята роблять це з особливим трепетом і ніжність, в черговий раз, заявляючи про свої щирі почуття для всього світу.