place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Церковне розлучення.

06/07/2018

Прожити в шлюбі до золотого весілля, а то і діамантовою - це великий подарунок, який доля дає подружжю, проте буває і так, що шлюб не витримує випробувань на своєму шляху, розбиваючи сім'ї на будь-якому відрізку житті. Але, якщо розрив громадянського шлюбу - це відвідування РАГСу або суду, де пара залишає розпису на свідоцтві про розлучення, церковний шлюб представляє щось більш складне, залишаючи подружжя одруженими, навіть якщо державні служби його таким не вважають.

ЩО ТАКЕ ЦЕРКОВНЕ РОЗЛУЧЕННЯ?

Віруюча людина знає, що церква не приймає такого поняття як «розлучення». Пов'язано це з тим, що шлюби створюються на небесах і не людині руйнувати те, що зв'язав Бог. Пари, які пройшли обряд вінчання, до кінця життя залишаються разом, і навіть після смерті, якщо один чоловік помирає раніше другого, душі закоханих зустрінуться на небесах рано чи пізно. Шлюб у людини тільки один і іншого бути не може, проте сьогодні трапляється так, що люди змушені розлучитися і навіть створити новий шлюб і пройти знову обряд вінчання. Але, що робити, якщо жоден священик не погодитися провести новий обряд, поки людина не розібрався зі своїм першим шлюбом?

По-перше, простого свідоцтва про розірвання шлюбу недостатньо. Видані державними органами документ лише привід, щоб чоловік та жінка пройшли церковну процедуру розлучення, створену спеціально, щоб йти в ногу з часом. Однак, причин по яким церква може дати згоду на розлучення не так багато, щоб зрозуміти чи можна розбити церковний шлюб чи ні, за розлученням повинен прийти той чоловік, який не винен в розриві відносин. Кожна ситуація розглядається окремо і пильно з об'єктивних причин. Чоловік чия сторона не винна в розлученні, повинен привести чіткий ряд доводів чому життя під одним дахом неможливе.

Причини церковного розлучення:

  1. 1. Зрада однієї зі сторін. У минулі часи про зраду говорити було не прийнято, це вважалося чимось ганебним і незручним, сьогодні пари не боятися говорити про зраду. Цього не соромляться, не терплять і не замовчують, але причина досить вагома, щоб церква дозволила розірвати шлюб.
  2. 2. Зміна віросповідання. Кожна віра має місце на існування, єдине чого не може бути: подружжя різного віросповідання. Церква не вінчає людей різної віри.
  3. 3. Випадковий шлюб між людьми пов'язані родинними зв'язками.
  4. 4. Нова сім'я. Трапляється так, що отримавши розлучення в державних установах, пара забуває про церковному шлюбі, створивши нову сім'ю, інший член подружжя може попросити розлучення.
  5. 5. Безпліддя. На жаль, трапляються ситуації, коли хтось із подружжя не в змозі мати дітей (доведено поставленим діагнозом професіонала). Сучасна медицина дозволяє ступити далі і завести дитину штучним заплідненням або сурогатним материнством, в крайньому випадку завжди можна взяти дитину з дитячого будинку. Однак, якщо подружжя не готові на цей крок, церква розведе подружжя, в бажанні створити нову сім'ю, щоб завести дитину.
  6. 6. Довге розлучення подружжя, більше 5 років. Привід для розлучення повинен бути вагомим, наприклад, людина перебуває в місцях позбавлення волі або пропав без вісті.
  7. 7. Хвороба психічного характеру, особливо, якщо воно несе небезпеку іншій людині.
  8. 8. Причиною розлучення можуть послужити наркоманія, алкоголізм або хвороби венеричного захворювання: сифіліс, СНІД.
  9. 9. Домашнє насильство над членами сім'ї.
  10. 10. Аборт без згоди чоловіка. При цьому церква розглядає причини прийнятого рішення. Якщо причина здоров'я жінки, шлюб не буде підлягати розлученню.
  11. 11. Сексуальне збочення, особливо, якщо воно стосується власних дітей.

ЯК ОТРИМАТИ ЦЕРКОВНЕ РОЗЛУЧЕННЯ

Рішення про розлучення прийнято і зміні не підлягає, тоді теперішнім / колишнім дружинам необхідно звернутися до єпархіального управління з проханням про розірвання шлюбу на ім'я духівника.

Зміст листа:

  1. 1. Сімейна історія;
  2. 2. Свідоцтво про розірвання цивільного шлюбу;
  3. 3. Свідоцтво про час і місце вінчання;
  4. 4. Опис причини розлучення. Описувати причини розлучення необхідно максимально точно і детально;

Сам лист пише один з подружжя, який не винен в розлученні, але, його бажання своїм підписом підтримує друга сторона. Правило написання прохання про розлучення необхідно дізнатися у церковнослужителів. Подружжя повинні розуміти важливість зробленого проступку і попросити за нього прощення в надії, що більше такого в житті людини не сталося і до шлюбу він буде підходити більш серйозно.

Підходити до церковного розлучення необхідно серйозно і обдумано, зібравши всі факти і докази, ієрархія повинна перейнятися в ситуацію, що склалася, щоб в очах церкви подружжя не виглядали комічно. Обов'язково необхідно проконсультуватися з батюшкою і виконати всі його настанови. Весільні ікони, рушники, вінчальні набори, будучи ще недавно сімейним атрибутом, необхідно правильно знайти їм призначення після розвалу сім'ї. Недбале ставлення до розлучення неприпустимо.

свадьбасвадебная атрибутикавенчание