Чим довше пара живе в шлюбі, тим міцніше стають відносини, звідси і береться назва весільної річниці, так як, наприклад, з першої ситцевої річницею, четверта значно міцніша, вона знайшла свою назву лляна. Відношення між подружжям характеризуються розумінням, умінням поступатися і знаходити компроміси, згладжуючи виникають гострі кути.
З давніх-давен вважалося, що до четвертої річниці подружня пара починала підніматися на ноги в стані наповнювати свій будинок достатком і благополуччям, а так як льон символізував заможність і фінансову спроможність, саме на четвертій річниці подружжя повинно було прикрашати свій будинок лляними предметами домашнього вжитку. Найбільш популярними предметами декору були: фіранки, скатертини, серветки, покривала, наволочки і багато іншого. Друга назва лляного весілля, з яким можуть зустрітися подружжя - воскове весілля. І якщо льон показує міцність сімейних уз, то віск символізується з гнучкістю і піддатливість. Мудре ставлення подружжя, є запорукою успішних відносин і щасливого шлюбу.
Охоплюючи два цих поняття: віск і льон, підготовка до річниці весілля знаходить якісь сюрпризи, від яких краще не відмовлятися. Поєднуючи на перший погляд два несхожих елемента, весільний магазин Vizzara створив весільний набір Shik, в якому є весільні свічки, декоровані міцним лляним матеріалом і ніжним мереживом. Незважаючи на те, що свічки в першу чергу мають весільну концепцію, для лляної річниці цей набір може послужити центральним декором за досить невеликі гроші. Комбінуючи декоровані весільні свічки, лляні серветки, фарфор краще вибрати без візерунка, а столові прилади взяти без зайвого лоску. Обов'язковою умовою для проведення лляного весілля: чоловік повинен виготовити з соломи пару ляльок і поставити їх біля або під весільні ікони. Для подружжя відведена роль виготовлення нового сімейного рушника і лляної сорочки для чоловіка. Сорочка - це подарунок. Виготовлені чоловіком фігурки повинні були зберігатися в червоному кутку будинку цілий рік. У народі говорилося, що плетіння зробить сімейний союз тільки міцніше, немов плетіння лляних ниток.
Приймати гостей на лляній річниці слід у будинку. Домашнє і затишне свято з радістю приймає тільки найближчих друзів та родичів. Накрити стіл слід обов'язково лляною скатертиною і лляними серветками в комбінації зі свічками, які підкреслять затишок і тепло. Наряди подружжя повинні бути максимально простими і комфортними. Чоловік може надіти вишиванку, а ось жінка буде добре виглядати в сукні або сарафані.
Не зайвим на річниці буде нагадати молодим, як батько нареченого пов'язував молодим руки весільним рушником. Для цього варто заздалегідь підготувати рушник для зв'язування рук, який брав участь на весіллі. Якщо такий не зберігся, дружина може самостійно виготовити новий рушник або купити. Розважити гостей можна різними іграми та конкурсами за смаком винуватців урочистості.
Так як лляне весілля прийнято відзначати вдома у вузькому колі - це досить тихий та скромне захід, а значить і подарунки можуть бути щодо інтимного характеру: постільна білизна, рушники, фіранки, скатертини, чохли на меблі, будь-які атрибути домашнього вжитку.
Не менш цікаво можуть виглядати подарунки для подружжя: майстер класи, політ на повітряній кулі, похід в SPA-салон. Можна також подарувати плетені меблі, однак у цьому випадку потрібно бути впевненим, що подружжя знайдуть йому гідне застосування.
Що ж стосується подарунка для подружжя - це одяг. І, якщо раніше одяг слід виготовляти самостійно, то сьогодні це скоріше побажання, ніж правило. Зроблений подарунок важливий увагою, особливо, якщо чоловік і жінка знають, про що мріє кохана людина.