Друга центральна фігура на весіллі після нареченого – ведучий або як його називали ще десять років тому – тамада. Плавно перебираючись до третього етапу святкування - банкет, весільні аксесуари, наречений і наречена можуть розслабитися і перепочити, передаючи кермо правління професіоналу, який і конкурси проведе, і весільну традицію. Виділяючи навіть із найскромнішого весільного бюджету окремий кошторис.
Але, якщо пара готова змінити звичний статут і на весіллі зовсім не буде ведучого? Переймаючи зарубіжну практику на весіллях, де зовсім немає ведучого, а основну розважальну програму переймають на себе всі присутні, в Україні є кілька типів весільної урочистості, коли можна відмовитися від тамади.
1. Вітання гостей. Ведучий простежить, щоб усі гості мали можливість сказати слово, отримати сувенір від молодих та подарувати, для якого купують коробки для грошей.
2. Своєчасне проведення традиції. Ведучий на відміну від винуватців урочистостей стежить за таймінгом та необхідною обстановкою. Романтичний настрій для традиції «сімейне вогнище», грайливий характер для вкидання підв'язки, веселий настрій для розрізання торта.
3. Розвага. Ведучий чудово дозує розвагу, танці, посиденьки за столом.
4. Стежить за порядком. Гість поводиться неадекватно – тамада вирішить проблему та згладить будь-яку незручну ситуацію.
5. Відомість. Про статус весілля розповість зірковий ведучий, який викличе певний ажіотаж у всіх гостей.
У яких випадках можна відмовитися від ведучого на весіллі:
1. Весілля для маленької, для маленької компанії (не більше 15 осіб).
У компанії близьких друзів та родичів ведучий буде ні до чого. Гості добре знають один одного, їм буде, про що поговорити, а привітання та тости самі підуть чергою, не змушуючи чекати своєї черги, дозволяючи сказати все, що є на серці.
Маленьке весілля дозволяє посадити гостей за один стіл, а значить усі будуть на одній хвилі і третя особа молодятам просто не знадобиться. Оживити весільну програму допоможуть свічки для весілля, ігри за столом або настільні ігри, а за бажанням завжди можна попросити гостей приготувати щось цікаве, особливо, якщо є певні таланти.
2. Весілля друзів.
Відмовляючись від класичного урочистості, організовуючи окреме свято для батьків, а окреме для друзів, пари, які мають спільне коло знайомих, можуть влаштувати весільну вечірку. Відвідати паб з живою музикою або відправиться в нічний клуб, наречений та наречена легко обійдуться без ведучого підлаштовуючись під програму обраного закладу. Нудно на вечірці не буде, але, якщо винуватці урочистостей переживають, що їм чогось не вистачить, можна організувати невеликі майстер-класи, поставити фото-будку і просто подумати про настільні та застільні ігри з подарунками, бонбоньєрками та тортом.
3. Весільний фуршет.
Принадність фуршетного заходу в тому, що він не триватиме понад 2,5 години. За цей час гості не встигнуть занудьгувати, а можливість вільного переміщення дозволить гостям поспілкуватися з тими, з ким захочуть самі, іноді піднімаючи весільне шампанське за щастя молодих. Перестрахуватися допоможуть розважальні зони, наприклад, фотозона та легкі шоу-програми: шаржист, шоу-барменів, фокуси.
ТРАДИЦІЙНИЙ БАНКЕТ – ЧИ МОЖНА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ВЕСІЛЬНОГО ВЕДУЧОГО?
Складно уявити класичний бенкет без ведучого, рано чи пізно, а комусь із гостей чи самим молодятам доведеться взяти на себе роль ведучого. І основна проблема не в тому, що буде нудно, а в тому, хто з гостей за ким каже і як краще позбутися балагану. Без ведучого (найнятого або за покликанням) молодята можуть відчути себе зайвими на власному весіллі. Гості не знатиму про час першого танцю або про момент привітання, ведучий стежить не лише за таймінгом, а й місцем перебування гостей, щоб у найнеобхідніший момент усі були в залі та дивилися на пару закоханих, які трохи постаралися та зібрали у залі всіх близьких. собі людей.
Повертаючись до питання таймінгу, слід зазначити, що ведучий стежить за часом та планом заходу. В основному банкет триває 5-6 годин, за цей час гості повинні встигнути щільно поїсти, потанцювати, взяти участь у конкурсах, розділити з молодими традиціями і перед відходом спробувати весільний торт, розрізаний ніж та лопатка для весільного торта, під звуки феєрверку, що вибухає, або фаєр-шоу. Без ведучого, винуватці урочистостей можуть неправильно розрахувати час та провести весільну програму надто швидко чи навпаки не встигнути показати все, що заготовлено.
Ще одна помилка, яку можуть провернути молодята без ведучого – найм артистів. Бажаючи розвеселити гостей яскравою шоу-програмою, компенсуючи відсутність ведучого, рясна наявність знаменитих артистів зробить весільний вечір бенефісом артистів, зовсім забуваючи про нареченого та наречену.
ДРУЖИХ І НЕВІСТЬ ЗАМІСТЬ ВЕСІЛЬНОГО ВЕДУЧОГО!
Прекрасний спосіб зіпсувати своє власне свято нареченому та нареченій. Спостерігаючи за роботою ведучогоа чужих весіллях, складно не помітити, що людина з мікрофоном практично не сідає щоб перевести дух. Ведучий з бутоньєрками, немов білка в колесі, постійно щось говорить, робить і пристає до гостей з пропозиціями про тост або взяти участь у конкурсі. І так, перш ніж відмовляти собі у ведучому, потрібно поставити лише одне питання: Чи готові молодята приміряти на весіллі роль ведучого, замість того, щоб відпочивати і насолоджуватися тим, що відбувається? Відповідь – ні, отже, висновок напрошується сам собою. Відповідь - так, тоді не варто все пускати за течією і заздалегідь подумати про всі нюанси, можливо, варто попросити допомоги в одного з гостей, який, на думку молодих, є душею компанії і зможе підняти і розвеселити всіх без винятку гостей. Однак нав'язувати роль заводила своєму другові не варто, людина повинна сама погодитися на цю посаду від щирого серця, а не через те, що їй раптом стало незручно відмовити.
КОЛИ ГОСТЕЙ НЕ ТАК БАГАТО
Весільний магазин Vizzara вже писав про кількість гостей та відсутність ведучого, але тут необхідно враховувати, який саме контингент запросили закохані і які підібрали аксесцари (подушеска для обручок, замочки, тощо). Якщо це маленьке весілля де всі один одного знають і добре спілкуються, ведучий такої компанії не знадобиться, але якщо на маленькому урочистості присутні незнайомі один одному люди – без ведучого не обійтися. В цьому випадку ведучий виступатиме сполучною ланкою, допомагаючи гостям порозумітися і швидше роззнайомиться. Інакше навіть невелика компанія гостей може розбитися на міні підгрупи, які винуватці свята вже не зможуть об'єднати.
Категорично відповісти на запитання: «Яке має бути весілля без ведучого?» досить складно. Існує безліч факторів, на які повинні звернути увагу закохані, перш ніж робити остаточний висновок. Розставляючи всі необхідні пріоритети, наречений та наречена повинні вирішити, що їм важливо, і що допоможе не зробити основну помилку, коли у всі урочистості було вкладено багато сил та енергії.