Ну, хто не мріє про весілля за кордоном? Берег океану або Середземного моря, старовинні замки, вузькі і затишні вулички, величні костели і виноградні, лавандові поля, у кожного своя мрія, яка безумовно прекрасна і не обійдеться одною весільною сукнею, аксесуарами (подушки для обручок, келихи, замок, букет-дублер ), красивою машиною.
У кого-то ці мрії збуваються, у деяких так і залишаються заповітними, однак, коли весілля за кордоном вже не лишається лише мрією, приходить момент її організації, де необхідно не тільки вибрати весільні набори, а й оформити документи, щоб шлюб був правильно і законно зареєстрований.
Простеживши і детально вивчивши процес одруження за кордоном, варто відзначити, що в більшій частині саме процедура вступу в шлюб особливо не відрізняється від звичної українському народові. Як і в Україні громадяни країн йдуть в храм, костел чи муніципалітет і дають обіцянки любити один одного і поважати. Що правда, якщо в храмах на це йде певна кількість часу, то в державних установах пару розписують протягом 10-15 хвилин, тому що бажаючих створити сім'ю не мало.
Звична виїзна реєстрація, як і в Україні більше схожа на постановочну дію, куди приходять уже одружені пари і вимовляють слова клятви, де завгодно, коли завгодно і як завгодно. Ніякого поспіху, ніякого озирання назад, молоді повною мірою насолоджуються тим, що відбувалося приймаючи вітання стільки, скільки душі буде завгодно.
Список документів для реєстрації шлюбу за кордоном:
Формат підготовки документів:
Легалізовані документів - це процедура перевірки справжності документа в консульстві.
Апостиль - штамп, який має силу в країнах які підписали Гаазьку Конвенцію.
Чи не в кожній точці планети Земля, українці можуть отримати довгоочікуваний штамп. Наприклад, такі країни як Єгипет, Таїланд, ОАЕ, Китай, не пропонують ніякої юридичної сили після вступу в шлюб для законодавства України.
Щоб вибрати країну, в якій пара хотіла б відсвяткувати своє весілля, весільний магазин Vizzara пропонує парам ознайомитися з корисною статтею: «Реєстрація шлюбу за кордоном фальш або все по-справжньому?»
Країни, які з радістю допоможуть створити нову сім'ю, не створивши при цьому особливих ускладнень: Америка, Австралія, Австрія, Мексика, Кіпр, Словенія, Нова Зеландія, Чехія, Хорватія, Антигуа і Барбуда, Швейцарія, Аруба, Багами, Домініканська Республіка, Греція , Коста-Ріка, Куба, Маврикій, Шрі-Ланка, Сейшели, Ямайка.
Юридичні клопоти.
Щоб отримане свідоцтво про шлюб було легальним на території України, після весілля молодим слід швидко вирушати в українське посольство для апостолізаціі і перекладу документа. Як правило, легалізація відбувається протягом 5 днів, але може зайняти і більш тривалий термін до двох тижнів. Якщо пара не може так довго перебувати в іншій країні, нічого страшного, консульство надішле документ поштою, однак, якщо з якоїсь причини пара не отримає його на руки, шлюб не вважається дійсним.
Змінити прізвище найкраще на території України.
Не варто боятися процедури одруження за кордоном! Вдаючись в подробиці організації подібного святкуваня, все що необхідно майбутнім молодятам бути гранично уважними, щоб зібрати всі необхідні документи.