05/22/2017
Перш ніж говорити про весільному етикеті, варто згадати, що таке етикет в принципі. І так! Етикет – це встановлений своєрідний кодекс поведінки людей у суспільстві. Вперше це поняття було введено при французькому дворі короля Людовика ХIV, однак сам звід неписаних правил з'явився ще за довго до цього. Знання і застосування етикету дозволяє людині виробити найбільш приємне враження на суспільство своїм зовнішнім виглядом, правильної промовою, вміння підтримати розмову і приємними манерами за столом.
Етикет або іншими словами звід правил поведінки охоплює абсолютно всі сфери діяльності людства. Де б людина не знаходилася, вдома або на офіційному заході, правила поведінки завжди будуть йти нога в ногу і весільне торжество не виняток.
Весільний етикет має особливе значення, так як наречений, наречена і свідки завжди знаходяться під пильною увагою гостей, камер та фотоспалахи. Особливу увагу вимагає стриманого, але в теж час розкутого поведінки, що в принципі стосується і гостей. Весілля не повинна бути нудним заходом, але щоб не перетворювати свято у хаос, кілька основних правил допоможуть вберегти від деяких помилок.
ВЕСІЛЬНИЙ ЕТИКЕТ ДЛЯ НАРЕЧЕНОГО
- 1. Наречений не повинен спізнюватися на зустріч до нареченої.
- 2. Якщо зустріч нареченого і нареченої передбачається біля стін Рагсу, поява нареченого має відбутися за 20 хвилин до реєстрації шлюбу. Це необхідно для того, щоб свідок міг вчасно надати документи і кільця на подушці співробітникові державної установи, в той час, як наречений зустрічає наречену і дарує їй весільний букет.
- 3. Першою у весільний автомобіль сідає наречена. Наречений повинен відкрити дверцята автомобіля дівчині з боку тротуару і допомогти їй присісти, при цьому поправивши поділ сукні і акуратно зачинивши за нареченою двері. Місце нареченого в машині біля нареченої з іншого боку. Ні в якому разі жених не може сидіти на передньому сидінні біля водія, це можливо тільки в тому випадку, якщо наречений і наречена самі ведуть автомобіль, що вважається новаторством.
- 4. Першим з автомобіля завжди виходить наречений. Він допомагає своїй обраниці вийти з автомобіля, поправляючи її весільне вбрання.
- 5. Роль нареченого постійно допомагати своїй супутниці вставати і сідати з місця, не забуваючи поправляти сукню.
- 6. Наречений не повинен залишати наречену без уваги. Якщо з'являється необхідність відійти в сторону, слід попросити свідків доглянути за нареченою.
- 7. За святковим столом слід доглядати за нареченою, пропонуючи їй напої і різні закуски.
ВЕСІЛЬНИЙ ЕТИКЕТ НАРЕЧЕНОЇ
- 1. Зустрічаючи нареченого біля стін Рагсу, наречена повинна під'їхати за 10-15 хвилин, коли наречений вже знаходиться на місці. Бутоньєрка для нареченого повинна бути у нареченої, щоб подарувати її своєму обранцеві.
- 2. Не варто поспішати виходити або сідати в автомобіль або на стілець в банкетному залі. Наречений повинен встигати за нареченою і допомагати їй у всьому.
- 3. Макіяж слід поправляти тільки в компанії близьких людей, а не наведу у всіх гостей.
- 4. Робота нареченої простежити за зовнішнім виглядом нареченого протягом усього урочистого дня.
- 5. Якщо з якоїсь причини весільне плаття нареченої було забруднено або порвалася, не варто акцентувати на цьому увагу всіх присутніх. Зібравши всі сили, стоїть спокійно попросити свідка відправитися в туалетну кімнату, щоб виправити всі неполадки. Нитку і голку варто попередньо покласти у весільні клатчі разом з косметикою.
- 6. Привітна усмішка, стриманість у спілкуванні з гостями, навіть якщо вони задають не скромні питання, і ввічливість – обличчя людини, яка знає етикет.
ПРИМІТКА: Продовження статті можна прочитати у статті «Основні правила поведінки на весіллі для свідків і гостей. Частина 2.»


