place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Хустки

Процес весільної підготовки довгий і кропіткий. На плечі молодих звалюється море обов'язків, від яких нікуди не дітися. Весільні келихи купити, відшукати наряди, місце проведення і врешті-решт чи дотримуватись всіх, або майже всіх весільних традицій?

Питання не з простих, враховуючи, що на сьогоднішній день є традицією різного роду: від застарілих до сучасних. Від деяких, пари відмовляються легко і просто, а ось частина традицій за типом сімейне вогнище і перший танець молодих залишають, не бажаючи відмовляти собі в зворушливих моментах.

Обряд зняття фати назвати сучасною традицією досить складно. Віна з'явилась давно і добре знайома ще нашим предкам, які не тільки знімали фату, а й заплітали молодим дружинам косу, щоб ті не ходили простоволосими. Пов'язано це з тим, що з розпущеним волоссям могла ходити тільки молода і незаміжня дівчина. Коса - це символ зрілості і зміни статусу в суспільстві. Обов'язковою умовою після того, як коса буде заплетена, голову повинні покрити шаллю або хусткою. Обряд досить зворушливий, тому що в момент зняття фати, біля дівчини завжди стояли молоді заміжні жінки і співали плаксиві пісні про важку жіночу долю. Символ зняття фати - це перехід дівчини з дівоцтва в новий статус дружини.

Якби сьогодні весільний обряд зняття фати зберігся в такому вигляді, про нього б ніхто не згадув, але завдяки вмінню людини вдихнути в старе щось нове і привабливе, сучасні наречені не відмовляють собі в цьому старовинному і зворушливому обряді.

Яка вона сучасна традиція зняття фати?

Весілля - це великий і довгий день, як правило, він починається спозаранку і триває до пізньої ночі. За цей період наречений та наречена переживають безліч емоцій, красивих моментів, хвилювань і страхів, щасливих посмішок які запам'ятовуються на все життя. Клятви, довгоочікуване «Так» і оголошую вас чоловіком і дружиною, теплі слова друзів і родичів, подарунки, спалахи фотокамери, танці, святкова вечеря. Головна умова традиції зняття фати - це показати шлях дівчини від молодої і незаміжньою дівчинки до більш зрілої і розумної жінки. Вибирають для обряду вечірній час, після того, як наречений кине друзям підв'язку нареченої, а сама дівчина передає свою естафету букетом квітів. У центр залу виносять стілець, на який молода дружина повинна сісти. Для зворушливості моменту, сьогодні на весіллях не прийнято співати пісні про важке життя, натомість звучить ніжна і спокійна музика. Існує кілька спосіб зняти фату, найчастіше це робить свекруха, але іноді зустрічаються традиції, при яких знімають фату хресні батьки молодих (хрещена мама нареченої і хресний тато нареченого) або сам наречений, після чого зняту фату передають мамі молодої, передаючи роль свекрухи, яка в свою чергу і покриває голову дівчини, підкреслюючи її новий статус молодої дружини. Фата - це сімейний оберіг, на протязі всього святкування головного убор нареченої вбирає в себе тільки позитивні емоції, в народі вважається, що, якщо дитина спить неспокійно, її голову слід покрито фатою і все пройде. Ось чому цей аксесуар не слід чіпати чужим людям, а в день весілля з рук в руки передають мамі нареченої.

Причина чому саме мама нареченого покриває голову нареченої шаллю, хусткою або шарфах - прийняття в сім'ю нового члена, який здатний продовжити рід і стане дочкою, а не просто невісткою. За правилами наречена не відразу повинна дозволяти свекрухи покрити свою голову. Весільну хустку потрібно перев'язати голову нареченої після того, як вона двічі проявить свій характер і тільки на третій раз добровільно прийме свою долю. Якщо в традиції зняття фати бере участь наречений, після кожної знятої шпильки, наречена повинна поцілувати свого коханого в щічку.

Основна причина відмови від традиції зняття фати - дівчатам складно уявити себе в гарній і святковій весільній сукні з хусткою на голові, так само дівчата переживають за цілісність зачіски. Беручи до уваги бажання молодої в день весілля виглядати чудово, весільний інтернет-магазин Vizzara не тільки пропонує увазі весільні набори ручної роботи, але і красиві, легкі, мереживні хустки і шарфики для покриття голови. Товари масового виробництва за невеликі гроші збережуть в обріз нареченої святкову красу і її статус, а якість товару дозволить молодій дружині довгі роки використовувати шарф в подальшому житті. Залежно від кольору головного вбрання наречена може вибрати шаль на свій розсуд: білий чи айворі. Всі вироби прикрашені мережкою або бахромою.

Порада: Щоб в день весілля мама нареченого покрила голову правильно, молодим попередньо слід провести інструктаж, особливо, якщо зачіска висока і має свої складності. Це дозволить зберегти чарівний вид молодої, яка до завершення святкування повинна носити хустку на голові. Знімати хустку повністю не дозволяється, наречена може приспустити її на плечі в ролі накидки.

Західна частина України має якесь продовження весільної традиції зняття фати. Після того, як весільна шаль покриває голову нареченої, в коло виходять всі незаміжні дівчата і по черзі танцюють з молодою, яка притримуючи рукою фату над їх головами, другою рукою обіймає за плечі. Особливість в тому, що фата нареченої пурхає над головами подруг, а не одягається повністю. Весільна фата - родинний оберіг і належить тільки нареченій і її сім'ї.

Обряд зняття фати сигналізує завершення святкування. Незабаром відбудеться святковий торт і прощання з молодими. Фату після весілля наречена зобов'язана забрати з собою в новий будинок або місце, де вони з нареченим проведуть першу шлюбну ніч.

Показати більше
Відгуки