place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Рушник - весільний оберег.

12/28/2017

Українські весілля наповнені різними атрибутами і весільний рушник не виняток. Одна відмінність лише з тому, хто і як сприймає цей аксесуар молоді. Для кого-то це може бути простий шматок тканини з орнаментом, а для інших справжнісінький оберіг, без якого неможлива жодна сім'я. І це не дивно, тому як в Україні рушник завжди мав особливе значення і магічну силу. Наповнений позитивною енергією, рушник на весілля символізує зв'язок з предками, оберігає від пристріту і зберігає сімейний затишок та щастя.

Традиційно на весіллях в Україні використовувалося близько 40-ка рушників, проте під впливом часу та модернізації весільних традицій, сьогодні на весіллі використовують чотири рушника: рушник під ноги, для зв'язування рук, гостинна і рушник під ікони.

Вінчальний рушник або як його ще називають рушник під ноги вважається одним з найголовніших рушників. Його використовують в РАГСі або церкви в процесі реєстрації шлюбу. Найдовший і важливий аксесуар, який підносить пару до Бога для отримання його благословення на щасливий і довгий шлюб. В церкві вінчальний рушник прийнято залишати разом з короваєм і милостинею. При реєстрації в РАГСі, вінчальний рушник можна взяти з собою в банкетний зал, що буде служити потужним оберегом для закоханих.

Рушник для зв'язування рук або союзний рушник поява якого відбувається на весіллі у банкета, коли батько нареченого, після традиції за участю короваю перев'язує руки молодим і веде їх за святковий стіл.

Хлібосольний рушник необхідний після одруження в момент, коли батьки зустрічають молодих біля стін ресторану або кафе. Перед тим, як все зможуть приступити до святкового банкету, батьки повинні піднести коровай на рушнику і ще раз благословити своїх дітей використовуючи ікони на весілля.

Божник або рушник під ікони з'являється найпершим на весіллі. Пов'язано це з тим, що весільні ікони не прийнято тримати голими руками, тому, коли приходить час благословляти своїх дітей, ікону Божої Матері і Спасителя обов'язково повинні бути доповнені цим атрибутом.

При бажанні молоді можуть доповнити своє весілля ще декількома рушниками. Вони вже не користуються настільки великою популярністю як кілька десятиліть назад, проте ще знаходять і своє місце.

Рукобітний рушник з'являється у пари ще до весілля в момент сватання. Батьки нареченого приносять в дар невеликий рушник символізуючи це тим, що наречена їм подобається і вони готові її прийняти в свою сім'ю. Беручи рушник, дівчина дає свою згоду на шлюб.

Рушник сватів було прийнято зав’язувати вище ліктя на правій руці або перев'язувати груди. В даний час ці рушники відійшли на другий план і були замінені бутоньєркою або невеликими стрічками.

Настільний рушник виступав в ролі скатертини і говорить він про те, наскільки молоді раді своїм гостям.

Колись давним-давно рушник був справжнім дефіцитом! Його не можна було купити, не можна було подарувати, не можна було взяти на якийсь час. У народній мудрості говорилося: дати рушник на тимчасове використання, віддати своє щастя, тому дівчата змушені були самостійно виготовляти потрібну кількість полотен. Зараз же дефіциту в цьому аксесуарі немає, а через сучасний ритму життя, багато дівчат віддають перевагу купівлі рушника ніж пошиття його самостійно. Ні, це не означає, що майбутня дружина не господарська і не вміє вишивати, просто підготовка до весілля в поєднанні з навчанням і роботою не завжди може надати вільний час, для творчої діяльності. Сходити на роботу, купити весільний набір, а ще знайти сил, щоб щось зробити по дому, волею не волею, а рука просто тягнеться до весільного бюджету, щоб піти в магазин і купити все необхідне. Однак, якщо все ж майбутня дружина ще та рукодільниця і не може жити, щоб щось не зшити або не вишити, існує кілька правил щодо візерунка, який повинен прикрашати той чи інший рушник.

  1. 1. Полотно для майбутнього рушника має бути цілісним, а не зшиті з окремих шматків тканини. Приблизний розмір полотна 2,5 метра довжина і 50 см ширина. Малюнок займає приблизно по 40 см з кожного боку. Центр полотна повинен бути білим і не зворушеним. Центр рушника вважається місцем Бога.
  2. 2. Ні в якому разі наречена не може дублювати чийсь малюнок на своєму рушнику, він повинен бути унікальним. Щоб спростити собі задачу, дівчина може взяти за приклад якийсь візерунок, але обов'язково повинна буде додати щось від себе особисто.
  3. 3. Візерунок з різних сторін обов'язково повинен бути симетричним.
  4. 4. Для рушника під ноги не в якому разі не можна вишивати птахів і обручки. Встаючи на рушник ногами, молоді топчуть своє щастя. Для цього рушника підійде квітковий орнамент, немов перед молодими пролягла поляна з квітами.
  5. 5. Для благословення колір рушника - червоний.
  6. 6. Союзний рушник можна прикрасить квітковим орнаментом, різними написами і ініціалами наречених.
  7. 7. Тваринний орнамент можна використовувати для гостинного рушника. Рушник під коровай може мати будь-який візерунок і бути самим багатим і різноманітним.
  8. 8. Колір нитки для рушника слід брати червоний і чорний іноді можна використовувати синій і білий.

Вишиваючи рушник, наречена заряджає його позитивної емоцією. Ніколи не слід сідати за роботу в поганому настрої. Однак, щоб не тільки настрій задавав потрібний акцент, сам орнамент також має значення, для цього молодий слід вивчити символіку і її позначення перед тим, як розробляти свій персональний візерунок.

  • Грона винограду - сімейне щастя і благополуччя.
  • Дуб, листя дуба і жолуді - чоловіче начало і чоловіча сила.
  • Калина - жіноче начало, уособлює здоров'я і жіночу красу.
  • Червоні ягоди - віщують довге і щасливе подружнє життя наповнене розумінням і повагою.
  • Птахи (голуб, жайворонок, павич, лебідь) - обов'язково повинні бути повернені один до одного. Птахи можуть стикатися дзьобами або тримати в дзьобах гілочку. Птахи - це наречений та наречена.
  • Хміль - молодість і щастя.
  • Квіти (маки, троянда, мальва, гвоздики) - дуже багато позначень символізують квіти, але головне - це діти! Здорове потомство, вірність подружжя, цнотливість і бажання йти вперед і домагатися нових вершин.
  • Обручки - ні в якому разі обручки не повинні бути перехрещені, вони можуть тільки стикатися один до одного.
  • Словосполучення «На щастя», «Хліб і сіль», «Любов і пропозиції» і багато інших теж можуть мати місце на рушниках, проте вони повинні розташовуватися під візерунком.

Кілька додаткових порад від магазину все для весілля Vizzara:

  1. 1. Для роботи необхідно ціле полотно, щоб пара не розійшлася.
  2. 2. Вишивати рушник необхідно з хорошими і добрими думками. У бадьорості, а не втомі.
  3. 3. Перед роботою обов'язково потрібно вимити руки.
  4. 4. Всі матеріали повинні бути натуральними.
  5. 5. Навіть, якщо в процесі роботи була допущена помилка, виконану роботу не прийнято розпорювати чи розпускати.
  6. 6. Лицьова і виворітна частина повинна бути максимально ідентична. Лицьова сторона створена для Бога, а виворітна - думки.
  7. 7. Центральна частина рушника залишається незайманою. Пам'ятаємо, що це місце Бога.
  8. 8. Щоб сімейне життя було приємним та без образ, прикрашати рушники мережкою або мереживом категорично заборонено.
  9. 9. Рушник прийнято вишивати однією голкою. Навіть якщо голка зламалася, варто довести справу до кінця нехай і з деякими незручностями.
  10. 10. Першою прийнято вишивати праву сторону рушника, і тільки за тим ліву. Права сторона рушника вважається чоловічою, ліва - жіночої.
  11. 11. Візерунок на рушнику повинен бути близький душі і серцю.
  12. 12. День, коли прийнято сідати за роботу - ранок четверга.

ОСНОВНІ ПІДСУМКИ:

  1. 1. Навіть якщо наречена планує купити рушник, рушник під ноги краще спробувати вишити самостійно.
  2. 2. Якщо наречена не вміє вишивати, попросити її направляти можна маму чи бабусю, проте голка повинна бути в руці молодої.
  3. 3. Рушник - це оберіг і талісман! Віддавати або позичати його заборонено.
  4. 4. Червоний, як світло сонця, тепла і затишку, повинен переважати в роботі.

Йди традиціям, віддавай їм належне і тоді весільний рушник буде найкращим оберегом в новій сім'ї.

свадебные товарысвадебная атрибутикасвадьба