07/13/2017
Коли вітальні відзвучали тости, шампанське перестала литися рікою в бокали весільні, а відчуття свята поступово відходить на другий, потім третій план, між подружжям виникає дуже важливий і цікавий питання: Як вести сімейний бюджет, окремо один від одного або краще об'єднати його? Спираючись на досвід наших батьків, які заробляли і витрачали гроші тільки разом, останнім часом з'явився новий тип ведення сімейного фінансового планироания – роздільний. Бажаючи зберегти свою самостійність і вберегти фінанси, частина молодят переглядають звичну систему сімейного бюджету, запозичуючи абсолютно нову і не завжди знайому практику заходу. І причиною цьому є перші суперечки про те, яким все-таки повинен бути бюджет сім'ї? Звичайно, на перших парах один з подружжя може піти на поступки і прийняти бік коханої людини, але всьому є точка кипіння і не вміння чи не прийняття навіть такого питання як сімейний бюджет дуже часто є причиною для подальшого розлучення. Щоб цього не сталося, варто докладніше довідатися позитивні сторони спільного і роздільного фінансового планування сім'ї.
Плюси загального сімейного бюджету:
- 1. Одна сім'я – спільні витрати. Сім'я – це осередок суспільства, яка прагне до досягнення загальних цілей і завдань, а значить і фінанси в родині повинні бути загальними. Спільний бюджет має на увазі під собою обопільне рішення, куди варто витратити зароблені гроші, а від чого краще відмовитися. Багато в чому ця система сімейного бюджету об'єднує пару ще більше.
- 2. Чоловік – це головний добувач і годувальник у родині. Не завжди індивідуальний бюджет може застосовуватися в сімейному житті, тому як у житті жінки настає такий етап, коли вона з-за декретної відпустки просто не в змозі працювати і заробляти. Відсутність фінансових потік у дружини в цей період однозначно дадуть про себе знати, але при загальному сімейному бюджеті цей період пройде набагато легше, особливо, якщо в сім'ї одна дитина і декретну відпустку затягнувся.
- 3. Рівноцінний дохід – система, яка ефективна для пари з приблизно однаковим доходом. Особливо це актуально парам, у яких невисокі заробітки. Окремий бюджет у цьому випадку просто заведе сім'ю в боргову яму. Особисті покупки не призведуть до розумного вирішення проблем.
- 4. Опора і підтримка запорука успішного спільного сімейного бюджету, особливо в екстремальних випадках: затримка заробітної плати, хвороби, позапланові витрати.
Плюси роздільного сімейного бюджету:
- 1. Відсутність «заначок». При роздільному бюджеті подружжю не потрібно приховувати частину заробітної плати від чоловіка, щоб купити собі подарунки або подарунок коханій людині, як це було перед весіллям для традиції підв'язки нареченої або букет нареченої.
- 2. Незалежність. Особисто зароблені гроші можна витрачати на власний розсуд не побоюючись, що чоловік або дружина запитає, куди пішли гроші із загального сімейного бюджету?
- 3. Особисте планування. Роздільний бюджет допомагає тримати руку на пульсі і бути в курсі всіх розцінок на квартиру, Інтернет, телефон, продукти харчування. Кожен член сім'ї з роздільним бюджетом буде точно знати, скільки і на що він може витратити з чесно їм зароблених грошей.
- 4. Сварки геть! Якщо чоловік не хоче, щоб його дружина дорікала за маленьку зарплату, а дружина в свою чергу не хоче слухати про свою марнотратства, то роздільний сімейний бюджет просто створений для цієї пари. Подібний фінансовий розділ допоможе точно дізнатися, на що саме вистачає зарплати кожного члена сім'ї.
- 5. Особисті накопичення. Прекрасний спосіб здійснити мрію або зробити сюрприз своїй коханій людині, запросивши його, наприклад, у романтичну подорож. Роздільний бюджет дозволить дивувати чоловіка або дружину постійно не переживаючи, що це якось позначиться на сімейному бюджеті.
Кожен із способів ведення сімейного бюджету має не тільки позитивні, але і негативні сторони. Однак, якою б молодята не вибрали фінансовий стиль ведення сімейних витрат, головне в подружніх відносинах – це взаєморозуміння і підтримка.


