Попереджений – значить озброєний, ось вона смілива інтерпретація весільних прикмет і повір'їв, які з легкістю можна назвати загальноприйнятими. Нараховуючи за собою величезну кількість різних народних мудростей, говорити про весільні прикмети можна цілими цілодобово, серед яких не варто забувати про найпопулярніших.
ВИБИРАЄМО МІСЯЦЬ
Вникаючи глибше у весільні прикмети, яким великим подивом для молодих, що не тільки весняний травневий місяць є несприятливим часом для весілля, а і його побратимів: січень, квітень і липень. Неординарною місяцем може стати жовтень. Двоїстий характер жовтня з одного боку обіцяє молодим довге і щасливе життя, а з іншого боку підкреслює важка і копітка праця пари при взаємодії один з одним. Жовтневої парі важливо бути одним цілим механізмом в іншому випадку ні традиція «Сімейне вогнище», ні розбиті весільні келихи не допоможуть скріпити сім'ю на довгі роки.
А ось найбільш сприятливий місяць для сімейного союзу – червень. Цей місяць обіцяє парі медовий місяць протягом усього життя. Дізнатися більше про підходящих весільних місяцях можна додаткової статті: «Який він найкращий місяць для весілля? Прикмети та повір'я».
ВИБИРАЄМО ДЕНЬ
П'ятниця – це день, на який молоді пари звертають найбільше свою увагу. Воно й зрозуміло, за п'ятницею слід два вихідних дні, які посприяють чудово провести час без зайвих турбот. Ось тільки п'ятниця, на жаль, не зовсім хороший день для весілля, як і його попередник четвер. У народі вважається, що пари, які обрали четвер і п'ятницю протягом усього життя будуть битися з різними труднощами. По-справжньому вдалими днями для одруження є понеділок, вівторок і середа. Понеділок обіцяє багатство, вівторок – здоров'я і бадьорість, а середовище наповнить сімейне життя безперервним водоспадом любовних емоцій і щирого щастя. Про що ж в народних прикметах невимовно ні слова – вихідні дні. Субота і неділя, зберігаючи свою інтригу, залишаються здогадкою для забобонного людини, дозволяючи самостійно вершити свою долю.
ВЕСІЛЬНА СУКНЯ
Прикмет пов'язаних з вінчальним нарядом досить багато. Найпопулярніша прикмета, яка обіцяє нещасливий і короткий шлюб, якщо наречений побачить свою наречену у весільній сукні до весілля. Однак хочеться зробити невелику ремарку, що і сама наречена не повинна бачити свій закінчений святковий образ у дзеркалі. Що в принципі не так вже й складно! У день примірки або в наступних подгонках весільного вбрання, весільні клатчі, весільні туфлі, підв'язка нареченої, рукавички, фата, букет-дублер можуть бути відсутніми і чекати свого часу десь в сторонці.
Чим ще повинні пожертвувати забобонні дівчата, так це модними тенденціями весільної індустрії. Таким чином, сукня нареченої має бути цілісним, а не розділене на корсет, топ і спідницю і вже тим більше наречена не повинна одягати штанів. У разі якщо на сукні будуть гудзики, їх кількість повинна бути парною. Сама довжина спідниці не може бути вкорочена. Коротка спідниця говорить про короткому шлюбі.
Остання прикмета, про яку намагаються не думати навіть самі забобонні дівчата, весільну сукню необхідно купувати, а не брати в прокат. На жаль, останнім часом тенденція оренди досить популярна, завдяки економії коштів і бажанням обрати якомога красивіше весільну сукню, однак варто пам'ятати, що, орендуючи сукню, наречена бере в оренду чуже щастя, а потім ще здає своє, коли повертає свій наряд в салон.
ВЕСІЛЬНІ ТУФЛІ
Весільне взуття не так схильна прикметами, як весільну сукню. Основні дві умови для нареченої – це цілісна форма без різних вирізів і відсутність шнурків. Туфлі з відкритим пальчиком, п'ятою або стороною обіцяють бідність, а шнурки можуть звалити всю чоловічу роботу на тендітні жіночі плечі.
БУКЕТ НАРЕЧЕНОЇ
Весільний букет нареченої і весільна бутоньєрка для нареченого мають велике значення. Ці два аксесуара повинні бути максимально схожі, символізуючи єдність душ. Подарований нареченим весільний букет кидати в натовп незаміжніх подруг є поганою прикметою. Для цього весільні майстри придумали букет-дублер, який так само має максимально відповідати першому букету.
ОБРУЧКИ
Один з найважливіших атрибутів сімейного життя – обручку, теж має ряд прикмет і повір'їв. Так, весільні кільця повинні бути гладкими без будь-яких візерунків, каменів і гравіювання. Гладке кільце означає щасливе життя без життєвих перешкод. Не варто забувати молодим, що обручки – єдина прикраса, яке має бути на руках молодят. Знімаючи символ любові з подушки для обручок, пара одягає прикраса на безіменні пальчики, де вони є єдиними мешканцями в новому будинку, підкреслюючи усамітнення, скромність і довіру.
Кількість весільних прикмет настільки велике, що багато з них поступово забуваються, але навіть ті, що досі на слуху, повинні сприйматися молодими суто індивідуально і розбірливо. Ніщо інше не впливає на щасливий шлюб як справжні почуття, відкрите серце і довіру між парою.