place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Весільні забобони: вірити чи ні.

06/21/2017

Особливість і важливість такого свята як весілля – незаперечна. У всі часи, у всіх народів світу, весілля вважається переломним моментом у житті кожної людини, змінюючи його звичний порядок справ, що можливо, і послужило появі стількох забобонів і народних мудростей саме для цього святкування.

З перших хвилин весілля, наречений і наречена потрапляють в кругообіг народних мудростей і прийме, беручи для себе особисте рішення, дослухатися до них або ні. Те, що раніше мало особливе значення для сучасної молоді може бути зайвою витратою часу, грошей і купою ускладнень. Народна прикмета – це не тільки слова, що мають можливий вплив на подальшую життя, це безліч аксесуарів вимагають певного капіталовкладення. Наприклад, весільні ікони, чотири види рушника, коровай, фужери для молодих, «бики», сито на весілля із зерновою сумішшю і багато інші елементи.

Ікони на весілля – це основний оберіг для молодої сім'ї, які набувають, як правило, батьки нареченого. Дві ікони «Казанська Божа Матір» та «Ісус Христос» благословляють молодих перед виходом з дому і поїздкою в ЗАГС. Хрестити дітей теж необхідно правильно: тричі зверху-вниз і зліва на право. Весільний рушник - невід'ємна частина прикраси ікони, тому що тримати ікону голими руками заборонено церковними канонами.

Обряд обсипання молодих перед посадкою в автомобіль обіцяє молодим довге, щасливе, багате і радісне життя. Зернова суміш, яка складається з різного виду крупи, цукерок і дзвінких монет, устеляє дорогу молодим з рук матері нареченої. Розсипчасту суміш мама нареченої кидає під ноги і ніяк не вище. Висота осипання не впливає на щастя в особистому житті, це більше зроблено для можливості не зіпсувати зовнішній вигляд молодих.

Біля дверей Рагсу – ще один хвилюючий момент, який молодята переживають з трепетом в серці. Щоб цей момент не був нічим засмучений, наприклад, криками бабусь про нещасливе подружнє життя, входити до стіни державної установи теж варто правильно.

Дорогу молодим ніхто не повинен переходити. Перейти дорогу нареченому і нареченій, значить противитися їх шлюбу і зробити сімейне життя нещасної. Виправити цю ситуацію можуть свідки молодих, які йдуть попереду. Проте якщо так вийшло, що хтось з гостей або проходять повз роззяв вискочив перед свідками, дорогу вони машинально проходять тільки помічникам нареченого і нареченої, але ні як не самим винуватцям торжества.

Упустити обручку з подушечки для кілець – це символ короткого і нещасливого шлюбу. Виправити цю ситуацію може свідок, просмикнувши ниточку через підняте кільце, після чого її варто спалити, а попіл пустити за вітром.

Після церемонії, коли наречений і наречена об'явлені подружжям, а коробка для кілець або весільна подушка спорожніла, забрати весільний аксесуар має незаміжня дівчина. Порожній аксесуар обіцяє швидкий шлюб, як і букет нареченої.

Після одруження, молода пара відразу ж повинна подивитися в дзеркало. Дзеркало принесе в дім щастя і велику удачу, а ледь переступивши стіни Загсу, залишивши їх позаду, молодята можуть, як можна голосніше розбити весільні келихи. Чим більше буде осколків, тим довше триватиме шлюб, а чим голосніше вони це зроблять, тим далі відженуть від себе злих духів. Так само злих духів прийнято відганяти звуком клаксона весільного автомобіля. Прикраса весільного автомобіля яскрава і привертає увагу, це може викликати заздрість і злість, гучний звук клаксона відженуть пристріт, і закликає тільки щастя і радість.

Весільний коровай – символізує прийняття нового члена сім'ї. Є таке повір'я, що хто більше відкусить від короваю, той і буде головним у родині. Після чого батько нареченого або найповажніший чоловік в родині проводить пару подружжя з банкетного залу тричі, що знаменує вічне і незабутню зв'язок чоловіка і дружини.

Але, навіть після весілля перед першою шлюбною ніччю народні повір'я подружжя не закінчуються:

  1. 1. Переступаючи поріг сімейного гнізда, куди новоспечені чоловік заносить свою кохану на руках, свідчить про те, що вся сімейне життя буде легким і безхмарним. Любов до дружини все життя буде безмірної з не покидають бажанням носити кохану на руках.
  2. 2. Якщо подружжя не дотримуються традиції внести молоду наречену в будинок на руках, хто першим переступить поріг будинку, той і буде головою сім'ї.

Якими б не були традиції та забобони, виникає головне питання, а вірять в це молоді? Забобонні особи, звичайно ж, скажуть – так, інші дадуть відповідь – ні, але якими б не були молодята, тільки щирі почуття є основним двигуном щасливого і довгого шлюбу.

свадьбасвадебный букет невестыжених и невеста