place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Весільні традиції другого дня.

07/26/2017

Веселощі, запал, жарти, пісні, танці – ось він другий день весілля. Незвичайні і нестримні традиції відрізняються від весільної процесії тим, що другий весільний день створений не тільки для нареченого і нареченої, але і гостей в цілому. Зворушливі і прекрасні традиції першого дня: «Сімейне вогнище», зняття фати, букет нареченої і її «подружка» весільна підв'язка, змінюються активними і пустотливими обрядами, в якому беруть участь абсолютно всі присутні.

Якщо подивитися у минуле і згадати традиції колишнього покоління, можна простежити, що колись давно на весіллі другого дня у всіх була своя роль і свої обов'язки, а називалася вона млинцевої. Першим ділом, що робили гості другого дня – будили молодят. Після чого молода дружина вирушила на кухню і готувала своєму чоловікові перший сніданок у новому амплуа – млинці. Те, як чоловік їв млинці, визначала, наскільки хороша дружина дісталася йому в дружини. Цнотливість визначали поїданням млинця від краю до середини, а от якщо дівчина не зберегла свою незайманість до першої шлюбної ночі, блін слід було починати їсти з середини.

Особливу увагу на другий день необхідно приділити батькам молодят. Незважаючи на те, що в день весілля мами і тата беруть активну участь у весіллі з використанням різних аксесуарів: весільні ікони, коровай, рушник для весілля, «Родинне вогнище» танець батька і дочки, другий день ніби створений саме для них. Досить часто саме батьки стають центральними фігурами у святкуванні другого дня. Якщо спочатку планується подвійне гуляння, то на наступний день після головного торжества, колишні наречений і наречена підносять своїм батькам подарунки, приділяють їм бракує уваги і називають батьків чоловіка та дружини не інакше як мама і тато.

Офіційне і стримана поведінка у другий день можна залишити вдома. Основне правило такого заходу – це максимально розслабитися і веселитися. Вбираючись у нареченого і наречену, придумуючи різноманітні конкурси та ігри, гості та молодята можуть робити все, що тільки прийде їм в голову.

Місце проведення і меню другого дня має бути простим і зручним. Барбекю, овочі на грилі, салати, легкі закуски ідеально підійдуть для продовження весілля. Окремо слід запастися безалкогольними напоями. Якщо будуть присутні діти, можливо, варто замовити дублікат весільного торта і скористатися весільними приладами. Ніж і лопатка для торта будуть ще одним важливим акцентом другого дня.

Якщо місце проведення залишається ресторан, гостям не слід забувати про те, що другий день створений для сміху і нескінченного веселощів. Звичайно, найчастіше молодята запрошую своїх гостей додому, на дачу, в ліс, щоб мати більше простору, але і ресторан може ідеально підійти, головне, побудувати сценарій і попередити про нього гостей.

ЗАСТІЛЛЯ І РОЗВАГА

  1. 1. На початку другого дня свідки або близькі родичі молодят (брати, сестри, куми) розбивають на щастя тарілку або весільні келихи.
  2. 2. Біля входу в ресторан гостей зустрічають цигани або виряджені. Ряжені – це переодягнені жінки у чоловіків, а чоловіки жінки. Перед тим, як впустити всіх гостей у банкетний зал, вони просять плату за вхід. Це може бути як грошовий еквівалент, так і участь в різних конкурсах.
  3. 3. Братання. Ще одна традиція, яка обов'язково присутня на весіллі другого дня. Її сенс полягає в тому, що молоді підходять до всіх родичів, випивають з ними, обнімаються і цілуються.
  4. 4. Одним з непростих випробувань для нового чоловіка – задобрити тещу. Це може бути омивання ніг і чищення взуття. Постійні танці з мамою дружини. Залицяння за нею, наприклад, підставити стілець, коли вона хоче присісти.
  5. 5. Не менш цікаво і весело проходять катання батьків молодої на тачці. Завершуються вони зазвичай купанням в річці або калюжі, але щоб не відбулося конфузу про це потрібно поговорити заздалегідь. Якщо батьки проти купання, вони можуть погодитися на обливання водою з пляшки.
  6. 6. Незважаючи на те, що другий день вважається днем веселощі і пустощі, він теж має зворушливі традиції. Перша і спільна посадка дерева на очах у гостя символізує нове життя і появу нової люблячої родини.

Другий весільний день – це прямий доказ того, що сімейне життя може бути веселою, захоплюючою і позбавленим здорового глузду. Розправити крила і відпустити фантазію у вільне плавання, створить саме краще святкове продовження весілля.

свадебные товарысвадебный банкетжених и невеста