place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Весільний список гостей, 9 типів людей, яких можна не запрошувати.

01/21/2021

Весільний бюджет, як і банкетний зал не безрозмірний, через що майбутнє подружжя дуже часто задається питанням: «Як правильно скласти список гостей і як максимально нешкідливо відмовити деяким людям, щоб вони увійшли в становище, і все зрозуміли?» Все дуже просто, весільна майстерня Vizzara зібрав кілька корисних порад, якими сміливо можна користуватися, позбавляючи себе від непроханих гостей і необдуманих витрат.

Але перш ніж приступити до вивчення цього питання, слід зрозуміти, хто такі гості на весіллі. Колись давно, основними запрошеними на весіллях були родичі з боку нареченого та нареченої. Дві сім'ї збиралися в одному місці і були свідками того, що шлюб відбувся і в суспільстві з'явився ще один осередок суспільства. Прийнято було запрошувати, як близьких, і далеких родичів, хоча такого поняття як запрошення на весілля немає. Родичі просто знали про захід і приїжджали без попереднього запрошення. Відзначали весілля неподалік будинку та місця реєстрації, що дозволяло відвідати весілля людям, які живуть по сусідству. Сьогодні все складається зовсім по-іншому шаблону. Оплачуючи банкет, наречений та наречена складають чіткий список гостей, отримуючи точні цифри за кількістю гостей, на яких йде замовлення продуктів та алкоголю, в тому числи, декор шампансткого. Отримуючи запрошення на весілля, гості повинні сповістити закоханих про свій прихід або ввічливо відмовитись, якщо раптом з якоїсь причини не вдасться відвідати весілля. Наводити із собою гостей без попередньої угоди з винуватцями урочистостей теж заборонено.

Списки складаються не просто, і гості повинні враховувати, що несподіваному гостю не тільки може не дістатися попередньо замовленої їжі, а й місця в цілому, весільний ніж і лопатка. До того ж не мало важливого ставлення молодих до людини, яка прийшла без запрошення. Весілля має запам'ятатися тільки з кращого боку та не приносити морального дискомфорту винуватцям урочистостей.

Що стосується, скільки гостей має бути з кожного боку, найчастіше молодята хочуть вкластися в комбінацію 50/50, що дозволить запросити однакову кількість родичів та друзів. Проблема може виникнути тільки в тому випадку, якщо одна зі сторін має велику сім'ю, тоді списки самі по собі можуть бути урізаними і це необхідно розуміти, хоч і може здатися несправедливим. Дуже часто у складання списку гостей намагаються вставити своє слово батьки, особливо якщо вони вшановують традиції, прийняти учасники, в яких мають певні родичі або друзі.

ГОСТЬОВИЙ СПИСОК ТАБУ

Родичі, із якими давно не спілкувалися.

Чи є список родичів, з якими в сім'ї не спілкувалися довгі роки? Без зайвих докорів совісті та сором'язливості можна сміливо викреслювати цей прошарок можливих запрошених зі списку гостей. Весілля – це свято для найближчих, людей, які перебувають з молодими поряд протягом життя, решта – непотрібний баласт, який навіть сам не засмутиться, що його залишили не при справах.

Друзі з минулого життя.

Колись дано, ще в дитинстві у когось із закоханих був друг не розлий вода, але потім він кудись зник і не важливо була цьому серйозна причина? Чи є бажання відновити дружбу? Весілля не найкращий час і спосіб це зробити. Так, «старий» друг, швидше за все, не відмовиться приїхати, але поговорити з ним і провести час як слід у молодих не вийде. Висновок, людина почуватиметься зайвою, а цього не повинно бути! Після весілля такі стосунки теж швидше за все не налагодитись тому що у молодого подружжя буде море причин побути наодинці, а не намагатися налагоджувати колишні зв'язки.

Робота та друзі.

У середньому на роботі людина проводить більшу частину свого життя і немає нічого дивного в тому, що у кожного з'являється певне коло спілкування, яке нагадує дружбу. Але, весілля - це час, коли потрібно розділити дружбу і роботу, навіть якщо стриматися неможливо і нареченій так і хочеться розповісти про те, як вона весільні набори купити хотіла, що вона не втрималася і вже обрала весільну сукню, а банкетна зала просто ідеальна. буває. На роботі досить сказати, що весілля пройде з вузького сімейного кола, а друзів з роботи молоді потім почастують тортиком, шампанським і чимось смачненьким.

Нас запросили, отже, і ми повинні.

Запрошення у відповідь актуальне тільки для близьких друзів і родичів, решту слід сміливо викреслювати зі свого списку і не боятися, що хтось може образитися. Причин, чому саме ви були запрошені, може бути достатньо, але жодна з цих причин не повинна бути поштовхом, щоб цього разу список гостей поповнився ще одними людьми, без яких можна обійтися.

Сусіди.

Жити по сусідству не означає мати міцних зв'язків, заради яких варто розтягувати весільний бюджет. Досить натякнути, що весілля пройде у вузькому колі та запрошені лише родичі та пара друзів. А от якщо сусіди захочуть провести молодих, чому б і ні, закохані можуть почастувати їх пляшкою шампанського та коробккою цукерок.

Друг із поганою репутацією.

На жаль, багатьом відомі такі люди, яким досить трохи випити та їх тягне на подвиги, причому подвиги не завжди гарні чи смішні. Якщо хтось із гостей отримав репутацію забіяка після випитої чарки спиртного, його краще не запрошувати на весілля, щоб випадково не створити конфліктну ситуацію. Не забудьте купити весільну свічку красивого вигляду.

Діти.

Організовуючи весілля лише для дорослих, відсутність дітей прекрасний спосіб непогано заощадити не лише на весільному банкеті, а й на розвагах, бо винуватцям урочистостей не треба буде замислюватися над тим, як розважити маленьких гостей. Проблема може виникнути лише в одному: як правильно донести інформацію батькам, щоб вони не образилися. Але, і тут є невелика хитрість, просто нагадайте батькам, як часом добре та безтурботно провести час на танцполі зі спокійним серцем, поки дитина знаходиться вдома з батьками під наглядом.

Незнайомий +1.

Гості можуть полягати у стосунках, про які не хочуть говорити чи просто не поспішають знайомити. Якщо майбутнє подружжя потрапило в таку акуратну ситуацію, у гостей варто м'яко запитати чи хочуть вони прибути на весілля одні або в компанії своєї пасії. На момент розмови, варто акуратно торкнутися теми, що можливо весілля не найкращий час для знайомства і його варто ненадовго відкласти. Гість, що розуміє, увійде в ситуацію, і проблема вирішиться сама собою.

Друзі батьків.

Найменше промовчати про майбутнє весілля можуть батьки молодих. І не важливо, що весільні келихи ще стоять у вітрині магазину, що сама пара лише підбирає тематику чи формат урочистості, мами вже дзвонять про радісну подію всім своїм друзям та подругам. Деяким друзям мама навіть захоче показати весілля, але будь-який натяк про те, що когось теж варто запросити, слід відрізати на корені. Відмовляти варто м'яко, щоб не образити кохану людину, але впевнено стояти на своєму і не давати натяку про можливий відступ із правил.