Сучасні весілля просто переповнені різними обрядами, традиціями і правилами. Не всі вони використовуються, не всі вони здобули певну популярність, але те, що вони з'явилися завдяки нашим предкам або були запозичені у різних народів, можна не сумніватися. З кожним роком, весільна індустрія поповнюється різними новинками, бажаючи розбавити добре знайомі і приїлися всім обряди чимось новим і цікавим. Трансформуючи старе нове, додаючи і розбавляючи обряди новими аксесуарами, традиція крадіжки нареченої вважається одним з найпопулярніших і веселих етапів урочистості.
Спочатку поява цієї традиції довелося на територію Кавказу і Близького Сходу. Не маючи можливість сплатити калим за вподобану дівчину, молоді хлопці крали своїх обраниць, тим самим не даючи можливості батькові сказати немає. Але, якщо у східних чоловіків це була міра необхідності, то запозичена традиція в наших широтах ніщо інше, як просто гра. І її правила дуже прості.
У розпал самого свята, коли гості і молодята вже встигли трохи розслабитися і відпочити від організаційних моментів, невелика компанія в таємниці від нареченого веде молоду наречену в бік. Частина компанії ховає дівчину, а друга її частина прости викуп, попередньо прокричавши: «вкрали Наречену». Після чого наречений або шукає свою обраницю, або збирає заявлену суму за наречену, іноді потрібно пройти ряд випробувань.
Примітка: Не варто плутати викуп нареченої до Загсу і викуп від гостя.
Основні правила традиції, про які потрібно знати.
- 1. Красти наречену прийнято супернику або можливого потенційного нареченого, нареченої. Це може бути друг або родич молодого, так і друг нареченої.
- 2. За збереження нареченої відповідає свідок на весіллі. У разі, якщо вкрали наречену, то викуп збирає свідки і проходить випробування.
- 3. Проводить традицію крадіжки найкраще в середині банкету. Процес заміни одним страв на інші буде не так помічений, а самі гості в цей момент можуть не тільки потанцювати, але і добре повеселитися. Якщо гості планують красти наречену, про це обов'язково варто попередити тамаду.
- 4. Процес викупу повинен проходити весело і з запалом. Всі гості повинні брати в цьому певну дію. Вони можуть допомогти зібрати гроші, провести конкурс, придумати завдання або допомогти нареченому і свідку виконати вимогу викрадача. Основний доказ викрадача – туфелька нареченої або келихи для нареченого і нареченої.
Найбільш популярні завдання для викупу нареченої:
- 1. Заспівати пісню.
- 2. Станцювати танець.
- 3. Розповісти смішну історію, анекдот або особливу історію про нареченої, нареченого.
- 4. Виконати завдання фізично плану, наприклад, показати свою фізичну підготовку.
- 5. Доречні гумор завжди вітається на весіллі.
Крадіжка нареченої не обходитися без покарання самого викрадача. Після того, як наречену повернули нареченому, викрадачеві наливають чарку алкогольного напою, вкладають її у туфельку нареченої і дають випити. Якщо викрадач вимагав за наречену виплату в грошовому еквіваленті, все що гість отримав, варто повернути нареченому, на столі якого стоїть спеціальна коробка для грошей.
Рада нареченим.
- Не варто відмовлятися від традиції. Гості в будь-якому випадку виконають намічене, але чи то дівчина піде самостійно, то її віднесуть на руках. Варто пам'ятати, що злегка п'яні гості, не можуть упустити наречену у всіх на очах.
- Якщо викрадач один, варто попросити, щоб в парі з нареченою вкрали ще й її дружку. Викрадач може попросити подвійну ціну у свідка, а нареченій не доведеться нудьгувати в «полоні».
- Не варто ховатися в підсобному приміщенні ресторану. Найбільш правильним рішенням буде туалетна кімната (за час викупу наречена зможе трохи припудрити носик і поправити зачіску, сховатися за рогом будинку, в машині, паркуванні (дозволить трохи подихати свіжим повітрям і поговорити з подругою в тиші) або в будь-якому іншому місце, головне, не на кухні, де вбрання нареченої може пропахнуть їжею.


