place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, м.КПІ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.110
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00

Яскраве кавказьке весілля.

09/10/2018

Традиційне кавказьке весілля - це комбінація пишноти, серйозною і суворої підготовки з нотками яскравих емоцій і незабутніх вражень. Трансформуючись і змінюючись під впливом часу, справжне кавказьке весілля не втратила свого колориту, зберігши унікальні риси самобутнього святкування. Не чекати кавказьке весілля просто неможливо, це велика подія не тільки для нареченого та нареченої, це величезне свято для батьків та всіх запрошених гостей. Комбінація сучасних мотивом і повага до старих традицій, обрядів і незвичайних сценаріїв, робить кавказьке весілля особливим.

ВЕСІЛЬНИЙ СЦЕНАРІЙ АБО ПЛАН ЗАХОДИ

Населення Кавказу багато національне, тут проживають азербайджанці, осетини, вірмени і чеченці, в зв'язку з цим, в залежності від певного населеного пункту або сім'ї, традиції можуть мати відмінності. Однак, при всьому цьому, абсолютно у всіх жителів Кавказу є свій загальний етап весільної підготовки, про який розповість магазин все для весілля Vizzara.

Що об'єднує весілля Кавказу:

  1. 1. Сватання.
  2. 2. Вибір дати.
  3. 3. Обговорення калиму.
  4. 4. Крадіжка нареченої (на сьогоднішній день від цього етапу багато пар відмовляються).
  5. 5. День одруження.

Цікава особливо, яка до сих пір зустрічається і в Україні, пари з міст і мегаполісів найчастіше відмовляються від більшості старих традицій, коли як в невеликих населених пунктах і селах, весільні обряди, є головною частиною святкування.

  • Що ми знаємо про сватання?

Перш ніж виявити своє бажання одружується, необхідно мати наречену. Раніше в давнину питанням нареченої займалися батьки, вони самі обирали підходящу пару своєму синові, не цікавлячись думкою самого нареченого. Часта практика - вибір нареченої ще в дитячі роки, коли майбутні молодята і думати про шлюб не могли. Вибір нареченої був досить відповідальний етап, батьки дивилися на добробут сім'ї, її честь і, звичайно ж, здоров'я майбутньої нареченої, яка повинна була народити сильних і здорових дітей. На щастя сьогодні ця традиція практично вимерла, сучасні наречені самостійно підбирають собі дівчину по серцю.

Визначившись з рішенням і вибором нареченої, отримавши символічне дозвіл від батьків, наречений засилає сватів в будинок нареченої, попередньо обумовивши з батьками молодої дату їх приходу в будинок. До дня сватання батьки молодої готуються відповідально, вони накривають стіл, готують мова і, звичайно ж, з усією душею приймають почесних гостей. Першою в будинок майбутньої дружини приїжджає батько, брат або кращий друг нареченого. Зустрічати його слід з пошаною, чаркою і душевними розмовами, в процесі якого сват запитує у батьків молодої готові вони віддати свою дочку заміж. На перше прохання прийнято відмовляти.

Час другого сватання не прийнято затягувати, а сама підготовка проходить в більшому розмаху. Столи ломляться від їжі і делікатесів, а в гості запрошують усіх близьких родичів, друзів і сусідів. Говорити про причини присутніх на перших хвилинах не прийнято, представника нареченого приймають з привітністю, садять за стіл до гостей, де вони весело, цікаво і душевно проводять час. Обговоривши всілякі теми розмови, святий знову запитує у батьків молодої, чи готові вони видати свою дочку заміж. На другий заклик слід дати позитивну відповідь, після якого молоді можуть сміливо приступати до організації весілля.

  • Вибір дати весілля.

Завершення повторного сватання закінчується обговоренням нової зустрічі, на якій представники нареченого та нареченої виберуть підходящу дату весілля. У давні часи найкращим періодом для сватання була весна, весілля відзначали восени після збору врожаю, сьогодні прерогативи трохи помінялися, і молодята воліють літо для святкування. Вибір дати зачіпає ще одне важливе питання - фінанси. Хто платить за весілля, які витрати ділять поміж собою батьки, розмір калиму, обговорення попередньої кількості гостей.

  • Калим.

Калим - це своєрідний викуп за наречену, який просять батьки молодої в знак втрати хорошою працівниці по дому. Колись давно калим мав матеріальний вид, сьогодні це грошовий еквівалент. Друга версія калиму: це не викуп, а подарунок, який наречений робить своїй нареченій. Використовувати калим наречена може на свій розсуд.

  • Крадіжка нареченої.

Добре відомий обряд, який в дійсності використовувався не так часто, як про це говорять, а сьогодні і зовсім втратив свої позиції. Крали наречену тільки в тому, випадку, якщо сама дівчина відмовлялася виходити заміж або її батьки не давали своєї згоди. Крадіжку здійснювали близькі люди для нареченого. Вони привозили дівчину в будинок до майбутнього чоловіка, де проявляли в ній шанобливу увагу. Однак, якщо дівчина проводила всю ніч в чужому домі з чоловіками, вона вважалася зганьбленої. Після цього дівчата, не маючи іншої альтернативи приймають пропозицію про шлюб.

  • Весілля.

Кавказьке весілля - це в першу чергу велике свято з пишно накритими столами і великою кількістю гостей. На багатьох кавказьких весіллях навіть не потрібні запрошення на весілля, будь-який перехожий вважається гостем, якщо він приніс молодим подарунок. В середньому кількість гостей на весіллі Кавказу 200-300 чоловік. На відміну від українського весілля, на яке запрошуються тільки найближчі та найрідніші, на кавказьку весілля слід запросити навіть самих далеких родичів, щоб ніхто не зміг образитися. Саме весілля проходить весело і завзято з автентичною музикою, танцями і піснями. Обов'язково виконується танець лезгинка, в якій дівчина виступає в ролі витонченого лебедя, а її партнер приміряє роль гірського орла.

Окрему увагу варто приділити тостам. Перш ніж щось сказати, гості підбирають слова в ретельній підготовці. Говорячи про нареченого, із привітаннями розповідає про сильному чоловічому характері, сміливості і наполегливості, про наречену: краса, покірність, хазяйновитість. Досить часто тости звучать у вигляді притчі і розповідь її може тривати від 10 до 30 хвилин.

Ще одна відмінність сучасного весілля від минулих часів, наречена може запросити не тільки своїх сестер, а й подруг. Весілля вважається великою подією, тому як це гарне місце знайти порядного супутника для життя. Готуватися до весілля прийнято не тільки нареченій, але і всім запрошеним дівчатам, розшиваючи хустки, юні особи підносили його в дар вподобаного хлопця. Якщо ж знаки уваги хотів проявити хлопець, він розучив хитромудрі фрази і приносив різного роду частування.

  1. Як повинна вести себе кавказька наречена?

У той час як всі гості п'ють, їдять і веселяться, головна винуватиця урочистості поводиться досить скромно, тихо сидить на своєму місці, практично не залишає банкетний зал і практично не їсть. Особа дівчина, як правило, покриває біла вуаль, самим же винуватцям урочистості торкатися один до одного суворо заборонено. Заборона на дотик знімається тільки після того, як молода переступить поріг свого нового будинку після гулянь.

  • Весільний кортеж.

Без шикарного весільного кортежу на весіллі просто не обійтися. Найчастіше це машини представницького класу в кількості 20-30 штук.

Правила посадки:

  1. 1. У першій машині їде «банкір». Банкір - це людина, яка прокладає дорогу молодим від пункту А в пункт Б. Не секрет, що на Кавказі перегородити дорогу весільного кортежу можуть всі бажаючі, щоб наречений та наречена не відволікалися з кожного питання на дорозі, в гру вступає людина у якої знаходиться весь «банк». Він то і відкуповується від перехожих грошима або різного роду частування.
  2. 2. Друга машина - машина молодих.
  3. 3. Третя машина - машина для килимів. Ніжки нареченої не повинні ступати по землі, для цього перед молодою стелять килими, за якими вона ходить.
  4. 4. Наступні машини для родичів і гостей.
  • Таймінг кавказької весілля.

Традиційно весілля гуляють три дні, за цей час всі запрошені гості і прийшлі гості отримують частування, увагу і доброзичливість з музикою, танцями і тостами. У народі вважається, що чим голосніше гості вселятися, тим щасливіше буде подружнє життя у молодих. Так як раніше на весіллях було прийнято запрошувати тільки родичів нареченого, за день до весілля в будинку нареченої збиралися родичі молодої і проводжали дівчину в нове життя. Сьогодні це називається дівич-вечір. Незважаючи на те, що на сучасних весіллях гуляють дві сторони, дівочій вечір не втратив своєї актуальності.

На кавказьких весіллях не прийнято економити гроші, весільні аксесуари, торт, частування, вибір місця, все проходить на вищому рівні, створюючи море позитивних емоцій і спогадів.

свадьбажених и невестасвадьба